Fudbaleri Loznice, jučerašnjim treningom na pomoćnom terenu stadiona Lagator, započeli su pripreme za nastupajuću sezonu Prve fudbalske lige Srbije koja će odpočeti 01. avgusta kada će loznički prvoligaš ugostiti novajliju u Ligi, FK Naftagas iz Elemira. Na prvom treningu od igrača iz prošlosezonskog sastava bili su prisutni : Nikola Lakić, Petar Antonić i Boris Damnjanović (golmani), Igor Petrović, Ljubiša Pecelj, Stefan Trajkovski, Marko Jovović, Stefan Purtić, Nemanja Krstić, Miloje Jelenić, Lazar Mališ, Slaviša Stojanović i Đorđe Šušnjar. Očekivao se i dolazak Petra Ćirkovića ali je isti izostao. Od novih igrača vredno su trenirali Milan Ilić (Javor Matis), Vladimir Mijailović (Trayal), Aleksandar Pavlović (Dubočića) i Uroš Gajić ( Smederevo 1924). Treninzima prvog tima priključeni su momci iz omladinskog pogona : Pavle Vukosavljević, Đorđe Stanić, Miloš Andrić i Jevtić Mihajlo. Uz nabrojane prvi trening su odradila trojica igrača koji su na probi. Ovo nije definitivan sastav jer se očekuje dolazak nekolicine novih igrača u narednom periodu.
Iako se radilo o prvom treningu, tempo rada je bio veoma zahtevan. Radilo se sat vremena ali izuzetno zahtevnih i ispunjenih. Kao i uvek neki su trening podneli lakše a neki teže a trener Dejan Nikolić je davao češće pauze za vodu obzirom na visoku spoljnu temperaturu. U svakom slučaju momcima sve pohvale na motivaciji i zalaganju na startu priprema. Zeleno beli će danas (subota 19) odraditi drugi trening nakon kojeg sledi pauza u nedelju. Pun ritam rada, dva puta dnevno započeće u ponedeljak. Celokupne pripreme ekipa će obaviti u Loznici uz mogućnost sedmodnevnih priprema u Krupnju.