Da bi se postigao neki uspeh mora da se slože mnoge kockice. Među njima su najvažnije : materijalna sredstva, igrački i stručni kadar i podrška navijača.
Što se tiče finansija FK Loznica je gotovo bezprekorno izgurala proteklu sezonu. Ostalo je da se isplate majske ugovorne obaveze prema igračima i stručnom štabu kao i majske plate zaposlenima što će se desiti odmah po uplati redovne mesečne tranše od strane Gradske uprave tako da se može reći da je uprkos velikom „potresu“ u klubu nakon ostavke dotadašnjeg predsednika i velikog finansijera kluba, Željka Markovića, sezona okončana finansijski uspešno. Klub se finansirao sredstvima Gradskog budžeta kao i ličnim sredstvima čelnika kluba. Po njihovim rečima sredstva iz Grada su pokrivala 30-40% potreba kluba a preostali deo prevashodno ličnim sredstvima predsednika Markovića i potpresednika Mehmedovića i znatno manjim delom i pomoći od trećih lica. Da bi se klub podigao na višu lestvicu u svakom pogledu funkcionisanja procena čelnika je bila da je za to potrebno još oko 30% više u odnosu na budžet kluba iz protekle sezone. Trenutno ako se sagleda celokupna situacija u klubu tih para nema i neće ih skoro ni biti pa se klub mora prilagoditi trenutnoj situaciji i u skladu sa njom postaviti ciljeve i zadatke za naredni period. Dobro je što klub sa Gradom ulaže napore da se problem finansiranja kluba reši na jedan drugi način koji će biti trajan i moći da finansira prohteve kluba u borbi za Super ligu. Za sada to nije moguće pa je sa te strane jasno da klub ne može kao primaran cilj imati plasman u Super ligu već se mora zadovoljiti onim što ima, čega su čelnici kluba svesni pa su tako kao primarni cilj u nastupajućoj sredini odredili opstanak u Prvoj ligi, po mogućnosti kroz play off.
U skladu sa raspoloživim finansijama, po principu“pruži se koliko si dugačak“ i „koliko para toliko i muzike“ krenulo se u selekciju tima za sezonu koja je pred nama.Ogromna je stvar što je klub uspeo da sačuva maltene kompletan tim koji je na plećima izneo teret predhodne sezone što svakako nije bilo lako jer se kao prvo radi o zavidnim sredstvima a sa druge strane odlični rezultati kluba u predhodnoj sezoni neumitno su podigli rejting (cenu) igrača pa je sad trebalo dobro izbalansirati takvu situaciju. Zahvaljujući prevashodno potpresedniku kluba Sabahudinu Memedoviću ovaj deo posla oko formiranja novog tima urađen je odlično. Naravno da je trebalo obezbediti nekoliko pojačanja koji bi nadomestili odlaske Motike, Vujičića, Ćirkovića i Mitrovića i „zakripli“ rupe u predhodnom sastavu koje su se pokazale tokom povratničke sezone lozničana. Novaca za velike (superligaške) transfere nije bilo pa je klub prilikom angažovanja pojačanja morao biti jako racionalan i što bolje uložiti onoliko novca koliko trenutno može da odvoji za transfere.Proces selekcije nove ekipe je u završnoj fazi. Po svoj prilici lozničani će u novu sezonu ući sa timom sličnog kvaliteta u odnosu na predhodnu sezonu ali taj tim ne može biti garancija „napada“ na supericu obzirom da su se u Prvu ligu vratila četiri ex superligaša koji su od samom starta najavili borbu za ekspresan povratak u najviši rang takmičenja i čiji su budžeti daleko veći od onoga koliki je trenutni zeleno beli. Naravno da niko ne može zabraniti igračima da se bore za najviši plasman obzirom da „boj ne bije svetlo oružje već boj bije srce u junaka“ pa sa te strane treba pružiti ovosezonskom sastavu što veću podršku u svim segmentima. Uostalom predhodna sezona je pokazala da je ekipa uspela da načini veliki podvig pa što ne bi to uradila i u narednoj sezoni. Ekipu će predvoditi isti stručni štab iz predhodne sezone na čelu sa glavnim trenerom Dejanom Nikolićem tako da će u tom segmentu lozničani biti u egalu sa ostalim rivalima.
U predhodnoj sezoni izostala je rezultatima adekvatna podrška navijača. Zaista je bilo sumorno videti na pojedinim utakmicama jedva stotinak gledalaca na sablasno praznom Lagatoru. Doduše i to malo navijača trudilo se da pruži maksimalnu podršku igračima ali je za bolji rezultat potrebno da ta podrška bude mnogo veća. Momci u zeleno belom su svojim igrama i rezultatom zaslužili nasigurno mnogo veću podršku i nadaju se da će je dobiti u narednom Prvenstvu. Sigurno je da klub na angažovanju navijača mora uložiti mnogo više rada i znanja jer u današnje vreme klub mora „zaći“ među navijače za razliku od nekadašnjih vremena kada su navijači sami hrlili na tribine.
U navedenim okolnostima ekipa je krenula sa pripremama za novu sezonu. Očekuje se da će ubrzo biti kompletirana a onda „kom opanci kom obojci“. Realnost je takva da se mora primarno izboriti ostanak u Ligi a kako to reče aktuelni čelnik kluba Sabahudin Mehmedović, „po mogućnosti kroz play off“.
SREĆNO I BERIĆETNO !!!