Zahvaljujući nakaradnom Košarkaškog saveza Srbije, KK Loznica se nalazi na raspustu već skoro dva meseca a pauza će potrajati još tri kada će se košarkaši vratiti na parket i započeti borbe za bodove. Protekla sezona bila je lozničanima treća uzastopna drugoligaška. Ostvarili su plasman na 11. mesto što je najlošiji drugoligaški plasman do sada. Očekivalo se da će se lozničani popeti na još jednu lestvicu više u odnosu na nivo u drugoj drugoligaškoj sezoni ali se to nije desilo. Pouke iz dve predhodne sezone očigledno nisu izvučene i popravilo se ono što nije valjalo tako da je ekipa ostvarila veoma slab skor od 11 pobeda i 19 poraza. Kako i zašto se to desilo je pitanje za klupsko rukovodstvo. Imaće u ovoj velikoj pauzi dosta vremena da porazmisle o svemu i zacrtaju novi put koji će ih vratiti na pobednički kolosek.
Trenutna situacija, barem što se tiče igračkog i stručnog kadra nije baš ružičasta. Ekipa je bez prvog trenera. U protekloj sezoni tim su vodila dvojica stručnjaka. Posao je započeo Dušan Kasum koji je promenjen nakon uvodnih kola zbog loših rezultata a vođenje ekipe sa klupe preuzeo je Miloš Luburić koji je i okončao sezonu. Evidentno je bilo po okončanju Lige da Luburić neće više biti šef struke i da će imenovanje novog šefa struke biti prvi zadatak čelnika kluba u formiranju selekcije tima za nastupajuću sezonu. Prema dostupnim informacijama najbliži klupi je nekadašnji trener i predsednik kluba, Danilo Negovanović za čije ime je i vezan povratak košarkaša na košarkašku mapu Srbije. Popularni Beli sigurno ima dovoljno znanja, iskustva i autoriteta da bude predvodnik jedne nove ekipe lozničana koja će nastaviti trend rasta kluba zaustavljen u predhodnoj sezoni.
Situacija oko igračkog kadra je trenutno veoma loša što ne znači da će tako i ostati. U protekloj sezoni ekipu je sačinjavao mali broj igrača i lozničani su bili u Ligi ekipa sa najkraćom „klupom“ tako da je aktuelni odlazak nekolicine igrača taj broj sveo na minimum minimuma. Odlazak (povratak) Đorđa Lelića u matični KK Šabac je veliki gubitak za lozničkog drugoligaša. Lozničani ionako sezonama kubure sa pozicijom organizatora a Lelić je bio igrač bez kojeg maltene nije bilo pobeda. Igor Đuković, sezonama unazad temelj ekipe, odlučio je da se u nastavku karijere posveti trenerskom pozivu. Najefikasniji strelac Loznice u predhodnoj sezoni Marko Ilić se dvoumi oko nastavka karijere u Loznici mada sa lozničanima ima dogovor iz leta 2025. da u klubu bude dve sezone. Ostali „stranci“ Nikola Ivković, Zarija Grbić, Bogdan Čarović i Lazar Dimovski su na izlaznim vratima kluba uz odavno zbog povrede odsutnog Bojana Bogdanovića. Kad se sve sabere i oduzme u klubu su ostali kapiten Bojan Cvijić, Bogdan Nedeljković, Strahinja Sekulić i po koji momak iz mlađih kategorija koji je protekle sezone manje više gostovao među seniorima. Dakle pred klupskim rukovodstvom je veliki posao oko selekcije tima za sezonu koja je pred nama i taj zadatak neće biti nimalo lak. Svakako da je angažovanje kvalitetnih pojačanja vezano za finansije jer svaki takav igrač zahteva ne male svote novaca. Sa druge strane i ponuda igrača koji mogu da se uklope u lozničke finansije nije nešto izdašna niti ima igrača iz omladinskog pogona na koje bi budući trener mogao ozbiljno da računa obzirom da svojim kvalitetom ne bi mogli da doprinesu rezultatima ekipe i imaju iole znatniju minutažu a sa druge strane bode oči njihova manje više nezainteresovanost da se opredele za ozbiljniji rad.
Celokupna situacija nije svetla ali to nije prvi put da se klub nalazi u takvoj situaciji tako da navijači se nadaju i veruju da će klub uspešno isplivati iz aktuelnih problema i krenuti povratničkom stazom dobrih rezultata.